London Cafe Pendik

11 Ekim 2013 Cuma, 08:01

London Cafe Pendik

cafe london pendik London Cafe PendikAğaoğlu, Kartal Kumcular’da ki arsayı alınca ve Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ana ilçesi seçilince Anadolu Yakası’nı aldı bir telaş…

Ne projeler, ne projeler aman Allah’ım! Her yerde devasa bloklar, dehşete düşürecek siteler ve fiyatlar. Şehir efsanesine dönen Ali Ağaoğlu projesinde ise, 1+1 evlerin fiyatlarının 1.5 milyardan (eski para ile 1.5 trilyon)başlayacağı ve 10-15 milyara kadar gideceği hatta yapımına daha başlanmayan site de birçok evin satıldığı ve Arap Şeyhlerinin aldığı söyleniyor.

Valla gerçekten durum böyle mi olur bilemem, ama bildiğim bir gerçek var ki; Kartal ve Pendik acayip değişiyor, gelişiyor. Fakat yerel halk bundan memnun mu orası tartışılır.

Bi akşam evde sıkılıp “ya bi kahve içsek” dedik ve ara ara gitsek dediğimiz bir yere direksiyonumuzu kırdık.

Cafe London! Çok hoş, gayet güzel dekore edilmiş, sıcacık bir mekân… 3-4 kat üzerine kurulu, eski bir evden tadilata girilerek yapılmış bir cafe. Biz kahve, çay ve tatlıyı tercih ettik. Hepsi de çok güzeldi fakat eksi bir tarafı vardı, o da servis biraz yavaştı. Daha dinamik garsonlar çalışsaydı ya da öyle motive edilselerdi sanki daha iyi olurdu. Malum zamanımız hız zamanı ve herkes bir yerlere yetişmeye çalışıyor. E bi de Ağaoğlu’nun Şeyhleri gelirse o mekâna ne yaparlar?

Ben, yolunuz düşerse bir ziyaret edin derim. Ballı Marvel ve tramisu çok güzeldi. Bize afiyet, bal, şeker löp löp yağ oldu. Yerseniz emin olun size de olacaktır.

Adres: Batı Mahallesi, Ankara Caddesi, No: 56, Pendik / İstanbul
Telefon: 216 354 7676

http://www.londonpendik.com/

Yazar: SE Vinci

5 Yorum

 1. EYLÜL ♘

  30 Nisan 2014 at 05:35

  Az önce bir fotoğraf paylaştı @ London Cafe Pendik

 2. Gözdenur İbiş

  07 Mayıs 2014 at 11:57

  #yıllarındostlugu @ London Cafe Pendik

 3. Gözdenur İbiş

  08 Mayıs 2014 at 08:52

  #yıllarındostlugu @ London Cafe Pendik

 4. Merve

  28 Mayıs 2014 at 12:22

  I’m at London Cafe & Food Point (Batı Mah. Ankara Cad. No:56 Pendik, İstanbul)

 5. Onur Aytekin

  07 Haziran 2014 at 12:28

  Az önce bir fotoğraf paylaştı @ London Cafe Pendik

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>